KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 10515103
nr 1051 5103
Rune Rockström
(1898-1983), Sverige
Akvarell, Rune Rockström (1898-1983), Stockholm, signerad, 1951, motivet: 23x32
Rune Rockström, född 1898 i Örnsköldsvik, död 1983, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
måndag 22 augusti 2016
kl 19:24:39
150 kr
150 kr
150 kr (Budbetjänt)
300 kr
250 kr
300 kr (Budbetjänt)
350 kr
22 aug
Stockholmsmotiv
Läs mer om Stockholmsmotiv
Rune Rockström
Läs mer om Rune Rockström